שיקום מבנים מסוכנים


אף על פי שמדינתנו הקטנה הוקמה לפני טיפה יותר מ-74 שנים, הספיקו להיבנות במדינת ישראל מאות אלפי יחידות דיור, בניינים ותעשייה. כמו כן אנו יכולים לראות בניינים אשר נבנו הרבה לפני קום המדינה, מבנים אלו לצד מבנים מודרניים יותר מהווים מטרד רציני לציבור ולסביבה. שיקום מבנים מסוכנים היא מלאכה אשר נעשית על ידי בעל מקצוע המתמחה בתחום. אנו מאמינים שיש לכם לא מעט שאלות אודות שיקום מבנים מסוכנים – אנשי המקצוע של גובה פלוס פה על מנת לעשות לכם מעט סדר.


שיקום מבנים מסוכניםמה זה שיקום מבנים מסוכנים?

שיקום מבנים מסוכנים הפך בשנים האחרונות פופולרי ביותר, אנו רואים לא מעט מבנים אשר מוגדרים כ-"מבנים מסוכנים" אשר דורשים התערבות של בעל מקצוע בעל ניסיון בתחום. אותם בניינים אשר הוגדרו מבנים מסוכנים יכולים לפגוע בצורה משמעותית באורח החיים של הדיירים, העוברים והשבים ואף הסביבה – לכן במהלך שיקום מבנים מסוכנים ננקטות מספרות פעולות אשר מטרתן לשקם את המבנה ולהחזיר אותו למצב "בטוח" שוב.

כאשר אנחנו מדברים על שיקום מבנים מסוכנים אנו מדברים על טיפול ושיקום בכל רכיבי הבטון של המבנה, בדיקה של המבנים, עמודי התמך, שלד המבנה, יסודות המבנה, איטום, מוטות ברזל חשופים ומגוון רחב של רכיבים נוספים. במסגרת שיקום מבנים מסוכנים נערכת בדיקה נוספת של הבניין כולו על מנת לשלול בעיות נוספות ולגשת בצורה נכונה ומותאמת אישית אל שיקום המבנה.

יחד עם שיקום מבנים מסוכנים ניתן להחזיר את תחושת הביטחון לדיירים, לעוברים ושבים ואף לסביבה. שיקום מבנים מסוכנים הינו הכרחי וצריך להיעשות בצורה מקצועית ומיומנת.


מתי מבנה מוגדר כמסוכן?

מבנה מסוכן הוא מבנה אשר הוגדר כך על ידי מהנדס בניין אשר ביצע בדיקה מעמיקה לכל המבנה ולשלד הבנה והחליט כי המבנה מהווה סכנה ממשית עבור הציבור והסביבה. כאשר מבנה נבדק ומוגדר מסוכן מחלקת הנדסה אזרחית ו/או היחידה האחראית על מבנים מסוכנים ברשות המוניציפלית מוציאה "צו מבנה מסוכן" אשר יוסר אך ורק ביצוע כל התיקונים הנדרשים ולאחר אישורו וחתימתו של מהנדס בניין כי הבניין יצא מכלל סכנה.

כיום אנו רואים לא מעט סיבות בגללן מבנים שונים ברחבי הארץ מוגדרים בתור "מבנים מסוכנים" אלו יכולים להיות סדקים אשר התגלו ביסודות המבנה ו/או לחילופין בשלד המבנה, איטום חיצוני ופנימי אשר נסדק ונפגם, מוטות ברזל חשופים ושאר תרחישים נוספים אשר יכולים לפגוע בדיירי המבנה, בעוברים ושבים ובסביבה.

ישנם מקרים רבים אשר במסגרתם רשות מוניציפלית עושה בדיקה למבנה מסוים, אך יחד עם זאת חשוב לזכור כי לא כל מבנה מסוכן דורש פינוי מידי של כל הדיירים אלא יש לבדוק את הסיבות השונות והאם יש צורך בפינוי מבנה מיידי.


מדוע יש צורך בשיקום מבנים מסוכנים?

אנו מאמינים כי התשובה נמצאת בגוף השאלה, מבנה מסוכן הוא מבנה אשר יכול להוות סכנה מממשית לדיירים במבנה, לעוברים ושבים ולסביבה כולה לכן אין מן הנמנע שנצטרך לבצע עבודות שיקום מבנים מסוכנים. מלאכה זו איננה מלאכה פשוטה ודורשת מיומנות ומקצועיות, קיבלתם הודעה המתריעה על מבנה מסוכן? אל תחכו יותר מדי ותפנו לבעל מקצוע בהקדם האפשרי.


מהי העלות לשיקום מבנה מסוכן?

אנשים רבים תוהים מה תהיי העלות של שיקום מבנה מסוכן, כאשר אנחנו מדברים על שיקום מבנה מסוכן איננו מדברים על מחיר אחיד מאחר ויש מגוון רחב של משתנים אשר משפיעים בצורה ישירה על המחיר. בין המשתנים אנו נראה – מדוע המבנה הוגדר כמסוכן ואילו פעולות יצטרכו להיעשות במסגרת השיקום, החומרים איתם תעבדו, משך ופרק זמן העבודה, הניסיון והותק של החברה איתה תבחרו לעבוד ועוד מגוון רחב של משתנים אחרים.

מאחר ולא ניתן לאמוד את המחיר ללא בדיקת הנכס אנו מציעים לכם לפנות אל חברה בעלת ניסיון ומוניטין בתחום אשר תבחן את הסיבות בגללן הוגדרתם "מבנה מסוכן", תבדוק את המבנה בעצמה, תציג עבורכם את הבעיות השונות, את דרכי הפעולה האפשרויות ואת המחיר הצפוי.


כיצד מתבצע שיקום מבנה מסוכן בסנפלינג?

כיום אנו רואים לא מעט בניינים בישראל אשר מוגדרים כמבנים מסוכנים, חלק מן המבנים הינם גבוהים במיוחד ו/או חסרי דרכי גישה למקומות רבים במבנה. במהלך שיקום המבנה יתעסקו בעלי המלאכה ברכיבי הברזל, הבטון ושלד המבנה. בין הדרכים השכיחות, הפופולריות, הבטוחות(ספוילר: גם הזולות יותר) ניתן לראות שיקום מבנה מסוכן בסנפלינג.

כאשר אנחנו מדברים על שיקום מבנה מסוכן בסנפלינג אנו מדברים על עבודה יחד עם חבלי סנפלינג אשר נותנים את האפשרות לבעלי המלאכה "לרחף" בין הקומות ולבצע את העבודה בצורה מהירה וחכמה יותר. כמו כן יחד עם סנפלינג יוכלו בעלי המקצוע להגיע אל מקומות אשר אליהם לא ניתן להגיע בדרכים אחרות ולטפל בבעיות בצורה נקודתית ויעילה. שיקום מבנה מסוכן באמצעות סנפלינג הפך לפופולרי במיוחד בשנים האחרונות ואין זה פלא מאחר והשילוב בין מקצועיות, בטיחות ומהירות מגיע יחד עם הסנפלינג.


כיצד לבחור איש מקצוע מתאים למלאכה?

הודיעו לכם שהמבנה שלכם הוגדר כ-"מבנה מסוכן", נכנסתם אל מנועי החיפוש וגיליתם שיש לא מעט אנשי מקצוע וחברות אשר מספקות מעטפת בתחום המבנים המסוכנים. יחד עם זאת ריחפה תמיד השאלה – "איך אדע שאני בוחר את בעל המלאכה הטוב ביותר בשבילי?" גובה פלוס ריכזו עבורכם מספר נקודות וקריטריונים שיכוונו אתכם אל בעל המקצוע המתאים ביותר עבורכם:


·       ניסיון לצד ותק – אחד הדברים החשובים ביותר כאשר אנחנו נחפש בעל מלאכה הוא לבדוק את הניסיון והותק שלו. עבודה עם בעל ניסיון ו-ותק בשיקום מבנים מסוכנים תעזור לנו לעבור את התהליך בצורה מהירה וחכמה יותר. כמו כן בעל מקצוע בעל ניסיון ידע לתת פתרונות יצירתיים ואף יהיה מקושר לאנשים הנכונים וידע לנהל את הפרויקט בצורה נכונה.


·       מוניטין בתחום – אין מן הנמנע כי בעל מקצוע בעל ניסיון ו-ותק בתחום צבר לעצמו גם מוניטין, אנו ממליצים לכם לבדוק מה הם חומרי הגלם איתם החברה עובדת, מי הם אותם אנשים אשר מגיעים לבצע את המלאכה בפועל. כמו כן תוכלו למצוא לא מעט על המוניטין של החברה מלקוחות עבר ואף מחיפוש קל במנועי החיפוש.


·       עובד יחד עם מכשור מתקדם – אנו נרצה לעבוד עם בעל מקצוע אשר מבצע את המלאכה בצורה חכמה יחד עם מכשור מתקדם, סנפלינג לדוגמא היא דרך מתקדמת ומודרנית לשם שיקום מבנים מסוכנים.


·       אחריות מקצועית – אם נרצה בכך או לא תקלות עלולות לצוץ תמיד, על אחת כמה וכמה כאשר אנחנו מדברים על עבודה עם מבנה מסוכן. בדקו כי החברה איתה אתם עובדים נותנת לכם אחריות מקצועית לאורך כל זמן העבודה וגם לפרק זמן סביר שלאחר מכן.


·       בעל כל ההיתרים הרלוונטיים לביצוע המלאכה – שיקום מבנים מסוכנים הינה אמנות לכל דבר ועניין ודורשת היתרים ורישיונות מיוחדים. בדקו כי בעל המקצוע אשר מגיע אליכם לצד כל העובדים שלו מחזיקים בכל ההיתרים הרלוונטיים לרבות אישור עבודה בגובה.


למה מומלץ לבצע שיקום מבנים מסוכנים עם חברת גובה פלוס?

חברת גובה פלוס הינה אחת החברות הוותיקות והמובילות ביותר בישראל ומפעילה מערך שלם של עובדים אשר עובדים ללא לאות לשם מתן מעטפת מלאה לקהל לקוחותינו. החברה מתמחה בשיקום מבנים מסוכנים לרבות שיקום, תיקון מבנים, עבודות איטום, צביעת בניינים, שטיפה, חיזוק והחלפת אבנים.

החברה מתמחה בביצוע עבודות גובה לרבות סנפלינג, עובדת לפי דרישות משרד העבודה לעבודות בגובה וקיבלה את האישורים וההיתרים הרלוונטיים מן כל העוסקים בדבר. כמו כן החברה מפעילה צוות מקצועי אשר עובר הכשרות מתקדמות וחורט לדגלו בטיחות וקדמה.


אנו מזמינים אתכם להצטרף אל חוג לקוחותינו – אמרתם שיקום מבנים מסוכנים, גובה פלוס כאן בשבילכם.