החלפת אבנים בגובה

 

חיזוק אבני בניין: מה זה אומר?

חיפויי אבן תורמים המון למבנה. מחד, הם מקנים לו מראה יוקרתי ומודרני. מאידך, הם מוסיפים לו גם בידוד תרמי ואקוסטי. יחד עם השנים ועם נזקי מזג האוויר, חיפויי אבן בבניין הופכים לרופפים, דהויים וגם למעט פחות עמידים ופונקציונאליים, משהיו בעבר.

חיזוק אבני חיפוי חוץ היא עבודה חשובה, שיש לבצע כדי להבטיח הן בטיחות בתוך המבנה והן את בטיחות הסביבה שמקיפה אותו. בוודאי יש לכם לא מעט שאלות ולכן,  אנחנו בגובה פלוס ריכזנו במאמר את כל התשובות. בואו נתחיל!

 

מה חשוב לדעת על החלפת אבנים בגובה?

החלפת אבנים בגובה היא פעולת חיזוק, המתבצעת על ידי צוות מקצועי מוסמך ומורשה. היא כוללת הסרת אבנים פגומות או רופפות מחיפוי קירות חיצוניים בגובה והחלפתן באבנים חדשות. החלפת אבנים בגובה או חיזוק אבני בניין הן פעולות מורכבות, שמצריכות ידע מקצועי רחב וניסיון.

 

מדוע אנו צריכים לחזק את האבנים בבניין שלנו?

יש לא מעט יתרונות פונקציונליים להחלפת אבנים בגובה, אך מטרתן העיקרית היא להבטיח את בטיחות דיירי המבנה וגם את בטיחותם של העוברים והשבים בסביבה החיצונית.

שאלה נפוצה מבעלי בתים פרטיים וגם מדיירים בבניינים משותפים היא מדוע יש צורך בביצוע חיזוק אריחים בבניין במבנה שלהם.

התשובה הקצרה: ככל שהזמן עובר, הטבע עושה את שלו. תנאי מזג אוויר, הכוללים שמש קופחת, גשם ורוח, יחד עם תנועות הקרקע ומגוון נזקי סביבה נוספים, גורמים לכך שהאבנים נשחקות ומאבדות מחוזקן וחיוניותן. במקרים קיצוניים, נחלשות אבני הבניין, עד שהן נשברות ונופלות מן המבנה. מצבים אלו חושפים את הבניין לבלאי רב וכמובן, מהווים מפגע בטיחותי.

 

ניתן למנות שלוש סיבות עיקריות לחיזוק אבנים בבניין:

1.      ירידה בערך הדירה – עם השנים לא מעט בניינים מאבדים מיופיים. עם הזמן, הנראות החיצונית שלהם "נשחקת", כשאבני הבניין נראות חסרות חיוניות ושחוקות וכל מספר חודשים נופלת ומתנתקת מקירות המבנה אבן נוספת. מלבד קושי אסתטי, אבנים חסרות במבנה הבניין מעידות גם על בעיית בטיחות והחלשות המבנה. כתוצאה מכך, נפגע גם ערכו של הנכס, שמתבטאת בירידה בשכר ההשכרה ו/או שווי המכירה שלו.

2.      סכנת פגיעה באדם או ברכוש –  אבנים רופפות וחלשות, שלא מקובעות כהלכה לקירות המבנה, עלולות לגרום נזק רב בנפלן מטה. במקרה הטוב, יכולה נפילת אבן להסתכם בנזק ברכוש לאחד מדיירי הבניין, כמו פגיעה ברכב. במקרים חמורים, יכולה אבן שנפלה מקירות הבניין לפגוע באדם ולגרום חבלה קשה ואפילו מוות. לכן, מצב זה נחשב כמחדל בטיחותי, שיש להימנע ממנו מבעוד מועד.

3.      פגיעה בפונקציונליות – חיפויי אבן מסייעים בשמירה על מבנים מפני נזקי מזג האוויר, כמו גם מספקים בידוד תרמי ובידוד אקוסטי מהסביבה החיצונית. אולם, כשהאבנים כבר "עשו את שלהן", הן מתחילות להתפורר ולהתנתק מקירות המבנה. אז, מתחילה בעיה אחרת: קיר הבניין חשוף יותר לסביבה החיצונית ולכן, מועד לנזקי מזג אוויר שונים, כמו  חדירת מי גשמים, היווצרות של רטיבויות, הופעת טחב ועובש ועוד.

 

חיזוק אריחים בבניין

מתי יש להחליף ולחזק אבנים בגובה?

אנו מאמינים כי כל מספר שנים יש צורך בהזמנת בעל מקצוע לטובת ביצוע בדיקה שגרתית. במסגרתה, עליו לבחון את מצב החיפויים במבנה, לברר אם ישנם סדקים או התפוררויות ועוד  פרמטרים, שעלולים להעיד על בעיה שפוגעת בחוזק ובעמידות המבנה או מהווה סכנה לבטיחות הדיירים ועוברי האורח באזור.

יחד עם זאת, במצבים בהם אבני המבנה מתחילות לאבד מעט מן החיוניות שלהן או שמופיעים סדקים בולטים או אבנים שנופלות מהמבנה, חלה חובה להתקשר לבעל מקצוע המתמחה בהחלפת אבנים בגובה. סמנים אלו מעידים על בעיה בטיחותית ויש לטפל בהם בהקדם ולא לאפשר להם להחמיר. כמו כן, חשוב להדגיש שהטיפול במפגעים אלו הוא בגדר חובה וכי אדם שידע על מחדל בטיחותי במבנה ולא טיפל בו הוא בר העמידה לדין וענישה, על פי חוק.

 

כמה עולה עבודת חיזוק או החלפה של אבני בניין?

עבודת החלפת אבנים בגובה היא עבודה מורכבת ומאתגרת. כל מבנה נבחן לגופו ובתוך כך, נבדק מצב הקירות והאבנים, הליקויים הקיימים והתיקונים שיש לבצע. לכן, לא ניתן לקבוע מחיר אחיד – כל פרויקט מתומחר בהתאם לצרכי העבודה.

במקרים של חיזוק חיפוי אבן לבית משותף או פרטי, תמיד מומלץ לפנות לאנשי מקצוע, עם ניסיון מוכח בעבודת החלפת אבנים בגובה, להזמין אותם לבצע בדיקה מקדימה ואפיון של המבנה ולקבל מהם הצעת מחיר קונקרטית ומדויקת עבורכם.


חיזוק אבני בניין עושים עם גובה פלוס

עבודות בגובה דורשות הרבה מיומנות ומקצועיות, יחד עם לא מעט יצירתיות. נעים להכיר, אנחנו גובה פלוס, חברה שמתמחה בעבודות בגובה כבר למעלה מ-15 שנה. אנו מציעים ללקוחותינו המרוצים מגוון שירותים, הכוללים:  עבודות איטום, עבודות צביעה, שטיפה וגם  חיזוק והחלפת אבנים במבנה. מקצועיות היא לא רק התוצאה הסופית, אלא הדרך – צוות המקצוענים שלנו, בגובה פלוס, מקפיד על הבטיחות ועובד יחד עם כל ההיתרים הרלוונטיים ולפי דרישות משרד העבודה לעבודות בגובה.

אמרתם החלפת אבנים בגובה? אמרתם גובה פלוס. גם אתם זקוקים לשירותי טיפול אבני בניין? הגעתם למקום הנכון. למה אתם מחכים? פנו אלינו עוד היום במספר: 052-6690325 ונשמח להעניק לכם מידע נוסף והצעת מחיר מפורטת.


logo בניית אתרים