סדקים בקירות חיצונייםסדקים בקירות חיצוניים

במרבית המבנים הישנים, הבנויים מקירות בטון, קיימים סדקים. כאשר מביטים מבחוץ ורואים בניין ישן עם סימני התפוררות, לא תמיד מייחסים לכך חשיבות יתירה, אולם כאשר סדקים אלו אינם מטופלים בזמן יכולים לחדור דרכם מים – בעיקר בתקופה הגשומה – ואז הנזק הולך וגדל, עד למצב שבו תהיה רטיבות בתוך הקיר עצמו ובצידו הפנימי, כלומר בדירות המגורים.

על מנת להימנע מן הבעיה או לפתור אותה אם כבר קיימת, מומלץ לבצע איטום סדקים בקירות חוץ ישנים שהטיח שלהם מקולף או מתפורר. גם אם אינכם רואים בעין את הסדקים, יש סיכוי דגול שהם שם.

ברגע שמים חודרים אל תוך קיר בטון הם פוגשים במוטות הברזל הנמצאים בתוכו. מוטות אלו מתחילים להחליד – דבר הגורר ניפוח של נפחם – ואז הם יוצרים סדקים גדולים יותר בקיר הבטון, כולל בצידו הפנימי, אשר נמצא בתוך דירות המגורים שבבניין. 

תחזוקה שוטפת היא חלק בלתי נפרד משמירה על איכות המבנה בו מתגוררים והזנחה של תופעת התפוררות של קיר עלולה להיות הרסנית ומסוכנת.

על מנת לבצע איטום סדקים בקיר חיצוני של בניין, בייחוד אם מדובר במבנה בן מספר קומות, מומלץ להפקיד את המשימה בידי מי שמנוסים בעבודת בגובה. מדובר באנשי מקצוע שמומחים בתחומי עיסוקם השונים – טיח, צבע, חומרי מילוי ועוד, אך גם יודעים לבצע את אותן משימות כאשר הן נדרשות בגבהים שמעבר לאלו בהם עולים על סולם בן מספר שלבים.


טואול - בניית אתרים